• sl8
  • sl4
  • sl6
  • sl2
  • sl3

Jaunumi

mitrs mežš Mangaļsalā

Projekts LIFE CoHaBit "Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā “Piejūra” (NATURA 2000 vieta)”  ir noslēdzies. Tas risinājās no 2016. gada 1. septembris līdz 2021. gada 31. marts. Projekta laikā tika sasniegti izvirzītie mērķi Carnikavas novada pašvaldībai kopā ar Rīgas domes pilsētas attīstības departamentu, Dabas aizsardzības pārvaldi un biedrību “Baltijas krasti” ar Eiropas Komisijas atbalstu un Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas līdzfinansējumu. Tika izvērsti plaši biotopu uzlabošanas un kvalitātes paaugstināšanas pasākumi, lai nodrošinātu Eiropas nozīmes biotopu saglabāšanu un nodrošinot to, ka ES prioritārajiem mērķiem atbilst Natura 2000 teritorijas apsaimniekošana. Tāpat projekta laikā notika plaša sabiedrības informēšana un publicitātes aktivitāšu īstenošana.

piejūras speles 15aprl

29. maijā, laikapstākļu lutināti, LIFE "CoHaBit" projekta ietvaros Ādažu novada 6.klases skolēni tika vesti izzinošā mācību ekskursijā pa dabas parka teritoriju Carnikavā. Un 4.jūnijā arī 3.klases skolēni devās līdzīgā maršrutā. Skolēni tika iepazīstināti par projektā veiktajām darbībām, skaidrojot un uzsverot to nepieciešamību un nozīmi parka vērtību saglabāšanā.

Kopumā, pieveicot 6-10 kilometru garu distanci, tika atklātas pastaigu takas, kuras atklāj dabas parka burvību, vērtību un ainaviskumu. 

Ko jaunu skolēni uzzināja?

                      • Kādas aizsargājamas augu sugas sastopamas dabas parkā un kādas invazīvas sugas tika ierobežotas;
  • Dabas parka ezeru veidošanās procesu un to īpašības, ekoloģisko stāvokli;
  • Aplūkoja mežaino kāpu kopšanu darbus un uzzināja kāpēc šādi darbi nepieciešami;
  • Uzzināja kāpēc šobrīd un visu jūniju ieteicams nedoties uz Gaujas grīvu;
  • Skolēni tika aicināti iepazīt aplikāciju - karte.dabasparkspiejura.lv;
  • Apskatīja un uzzināja kas ir Embrionālās kāpas;
  • Tāpat tika vadīta viktorīna ar jautājumiem par dabasparku, uz kuriem atbildot, tika pasniegtas īpašas balvasno projekta.

Kopumā ekskursijās devās 20 cilvēki, ievērojot visus attiecīgos epidemioloģiskās drošības pasākumus.WhatsApp Image 2021 06 08 at 15.08.12

piejūras speles 15aprl  LIFE "CoHaBit" sadarbībā ar Carikavas nūjotāju apvienību "CNN" 2021.gada 4. maijā rīko aktīvas un aizraujošas orientēšanās spēles ģimenēm un citiem dabas parka "Piejūra" apmeklētājiem un iedzīvotājiem! Piesakies un dodies izpētīt dabas parku "Piejūra"! Par balvām rūpēsies un galvenie pasākuma atbalstītāji Carnikavas novada dome, SIA "Silvanols", "Rūdolfs" bio un Aloja Starkelsen produkti!

Svinot Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu, 4.maijā būs iespēja izzināt dabas parka "Piejūra" Carnikavas novada dabas un kultūrvēsturiskās vērtības un izzināt dažādus biotopus Lilastes, Garciema, Carnikavas un Gaujas teritorijās!

Kas jādara?

1. Dodies uz https://ej.uz/piejurasspeles  vai noskenē QR kodu, kas ir uz afišas 

2. Piesaki sevi un savu komandu aizpildot anketu

Kas komandai jānodrošina uz spēlēm?

1. Viedierīce ar fotokameru (mobilais tālrunis vai planšetdators)

2. Interneta pieslēgums viedierīcē

3. Jāatver dabas parka "Piejūra" lietetne - https://karte.dabasparkspiejura.lv/

4.Jālejupielādē kāda no sportošanas lietotnēm - Strava, Map My Run, Polar utml.)

5. Maršruta garums 5 -7 km, tādēl sagatavo ērtus apavus un saģērbies atbilstoši laikapstākļiem!  

PIETEIKŠANĀS LĪDZ 2.MAIJAM!!

Komandu skaits ir ierobežots, tādēļ steidzies pieteikties!

Vairāk informācijas par pasākumu sekos!

 UZ TIKŠANOS PIEJŪRĀ!

Dabas parks piejura LV biotopi prew v6 page 0001

Carnikavas novada dome, sabarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, biedrību “Baltijas krasti” un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu, laika periodā no 01.09.2016 - 31.03.2021 īstenoja LIFE projektu "Piekrastes biotopu aizsardzība dabasparkā “Piejūra” (LIFE CoHaBit, Nr. LIFE15 NAT/LV/000900). 

Dabas parks «Piejūra» ir viens no vecākajiem dabas parkiem Latvijā – dibināts 1962. gadā kāpu mežu, priekškāpu un pludmales aizsardzībai, ietverot piekrastino Vecāķiem līdz Gaujas grīvai. 1999. gadā dabas parks tika paplašināts, aptverot teritoriju no Vakarbuļļiem līdz Inčupei. 2002. gadā to iekļāva Eiropas nozīmes aizsargājamo teritoriju tīklā Natura 2000.

 

LIFE CoHaBit projekts

LIFE CoHaBit projekts īstenots, lai uzlabotu retu un aizsargājamu piekrastes biotopu stāvokli, mazinātu antropogēnās ietekmes sekas un līdzsvarotu dabas parka «Piejūra» apmeklētāju intereses ar piekrastes bioloģiskās daudzveidības pastāvēšanu.

 

 

 

Parka apmeklētājiem

Life Banner

Notikumu kalendārs

Projektu līdzfinansē

LIFE 1
Latvijas vides aizsardzibas fonda administracija 200
NATURA 1

 

Partneri

DAP
RDPAD 1
CARNIKAVA 1
BALTIJAS KRASTI 1
 
© 2023 Nature Park "Piejūra"