• sl2
  • sl4
  • sl8
  • sl6
  • sl3

Jaunumi

piejūras speles 15aprl  LIFE "CoHaBit" sadarbībā ar Carikavas nūjotāju apvienību "CNN" 2021.gada 4. maijā rīko aktīvas un aizraujošas orientēšanās spēles ģimenēm un citiem dabas parka "Piejūra" apmeklētājiem un iedzīvotājiem! Piesakies un dodies izpētīt dabas parku "Piejūra"! Par balvām rūpēsies un galvenie pasākuma atbalstītāji Carnikavas novada dome, SIA "Silvanols", "Rūdolfs" bio un Aloja Starkelsen produkti!

Svinot Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu, 4.maijā būs iespēja izzināt dabas parka "Piejūra" Carnikavas novada dabas un kultūrvēsturiskās vērtības un izzināt dažādus biotopus Lilastes, Garciema, Carnikavas un Gaujas teritorijās!

Kas jādara?

1. Dodies uz https://ej.uz/piejurasspeles  vai noskenē QR kodu, kas ir uz afišas 

2. Piesaki sevi un savu komandu aizpildot anketu

Kas komandai jānodrošina uz spēlēm?

1. Viedierīce ar fotokameru (mobilais tālrunis vai planšetdators)

2. Interneta pieslēgums viedierīcē

3. Jāatver dabas parka "Piejūra" lietetne - https://karte.dabasparkspiejura.lv/

4.Jālejupielādē kāda no sportošanas lietotnēm - Strava, Map My Run, Polar utml.)

5. Maršruta garums 5 -7 km, tādēl sagatavo ērtus apavus un saģērbies atbilstoši laikapstākļiem!  

PIETEIKŠANĀS LĪDZ 2.MAIJAM!!

Komandu skaits ir ierobežots, tādēļ steidzies pieteikties!

Vairāk informācijas par pasākumu sekos!

 UZ TIKŠANOS PIEJŪRĀ!

Dabas parks piejura LV biotopi prew v6 page 0001

Carnikavas novada dome, sabarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, biedrību “Baltijas krasti” un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu, laika periodā no 01.09.2016 - 31.03.2021 īstenoja LIFE projektu "Piekrastes biotopu aizsardzība dabasparkā “Piejūra” (LIFE CoHaBit, Nr. LIFE15 NAT/LV/000900). 

Dabas parks «Piejūra» ir viens no vecākajiem dabas parkiem Latvijā – dibināts 1962. gadā kāpu mežu, priekškāpu un pludmales aizsardzībai, ietverot piekrastino Vecāķiem līdz Gaujas grīvai. 1999. gadā dabas parks tika paplašināts, aptverot teritoriju no Vakarbuļļiem līdz Inčupei. 2002. gadā to iekļāva Eiropas nozīmes aizsargājamo teritoriju tīklā Natura 2000.

 

LIFE CoHaBit projekts

LIFE CoHaBit projekts īstenots, lai uzlabotu retu un aizsargājamu piekrastes biotopu stāvokli, mazinātu antropogēnās ietekmes sekas un līdzsvarotu dabas parka «Piejūra» apmeklētāju intereses ar piekrastes bioloģiskās daudzveidības pastāvēšanu.

 

 

 

Dabas parks piejura LV web buklets page 0001     LIFE CoHaBit projekts īstenots, lai uzlabotu retu un aizsargājamu piekrastes biotopu stāvokli, mazinātu antropogēnās ietekmes sekas un līdzsvarotu dabas parka «Piejūra» apmeklētāju intereses ar piekrastes bioloģiskās daudzveidības pastāvēšanu.
 
Projekts izdevis bukletu par galvenajām dabas parka "Piejūra" dabas vērtībām, kurā ir vērts ieskatīties!
 
Uzzini, ar ko īpašas ir Vakarbuļļu pļavas, kāpēc Lielupes grīvu ir iemīļojuši caureceļotājputni, kas tad ir atrodams zālāju-lagūnu kompleksā Daugavgrīvā un lasi par vēl citiem īpašiem biotopiem dabas parkā "Piejūra" !
Bukleta lejupielādējamā versija ir pieejama šeit vai mājaslapā : https://dabasparkspiejura.lv/index.php/lv/87-rezultati/117-bukleti
 

120615932 2645462202385758 8962549143378563527 nStarptautiskā konference “Piekrastes biotopu ilgtspējīga apsaimniekošana un aizsardzība”

2020.gada 1. - 2.oktobrī, Ādāžu novadā, Baltezerā, notika projekta LIFE projekta “CoHaBit”  starptautiskā konference “Piekrastes biotopu ilgtspējīga apsaimniekošana un aizsardzība”, kuru klātienē drošības nolūku dēļ bija iespēja apmeklēt līdz 45 dalībniekiem, bet tiešsaitē to vērot bija iespējams visiem interesentiem.

Konferences mērķis - dalīties pieredzē un zināšanās par piekrastes biotopu apsaimniekošanas, aizsardzības un pārvaldības pasākumiem.

Konferences galvenās tēmas:

  • Piekrastes biotopu un sugu apsaimniekošana un dabas daudzveidības saglabāšana
  • Piekrastes biotopu un sugu apsaimniekošana un saglabāšana, lagūnu un dabisko/daļēji dabisko zālāju biotopu atjaunošana Eiropā
  • Sabiedrības informēšana un iesaiste dabas daudzveidības saglabāšanā

Parka apmeklētājiem

Life Banner

Notikumu kalendārs

Projektu līdzfinansē

LIFE 1
Latvijas vides aizsardzibas fonda administracija 200
NATURA 1

 

Partneri

DAP
RDPAD 1
CARNIKAVA 1
BALTIJAS KRASTI 1
 
© 2021 Nature Park "Piejūra"