• sl8
  • sl2
  • sl6
  • sl3
  • sl4

Jaunumi

Saulkrastu piekrastē nostiprināts kāpu posms

Saulrastos ECOsystem talka

 Pateicoties 20 aktīviem talciniekiem Saulkrastos veikti kāpu stiprināšanas darbi Eiropas Savienības kampaņas EU GREEN WEEK ietvaros.

 Laiku no 29. maija līdz 2. jūnijam Eiropas Komisija pasludinājusi par Zaļo nedēļu. Zaļās nedēļas ietvaros Dabas aizsardzības pārvaldes projekta “LIFE  Ekosistēmu pakalpojumi” pārstāvji kopīgi ar Pasaules Dabas Fondu Saulkrastu kāpās rīkoja talku “zaļo risinājumu” demonstrēšanai un pielietošanai  praksē.

 Saulkrastos kāpas ir pakļautas gan viļņu un vēja iedarbībai, gan lielai atpūtnieku slodzei. Saulainās vasaras dienās te ierodas aptuveni 2000-3000  atpūtnieku dienā. Kāpas tiek stipri nostaigātas un pašas nespēj kvalitatīvi atjaunoties. Tāpēc talkas laikā veikta kāpu graudzāļu stādījumu un kārklu  pinumu veidošana, lai veicinātu piekrastes kāpu atjaunošanos. Ar augiem klātu kāpu barjera pasargā krastu no izskalošanas vētru laikā, savukārt,  pinumi aiztur smiltis un virza apmeklētāju plūsmas tā, lai kāpas varētu sekmīgi atjaunoties.

 

Talkas dalībnieku vidū bija piekrastes pašvaldību un vides nozares pārstāvji, kas ikdienā organizē dažādas talku aktivitātes. Talka kalpoja par ekspertu pieredzes apmaiņu.

Šāda piekrastes apsaimniekošanas metode pielietota arī citviet Latvijā - Ventspils un Engures piekrastē, kā arī Lietuvā – Kuršu kāpā un ir atzīta par vienu no ieteicamajām priekškāpu atjaunošanas metodēm.

Šī gada Zaļās nedēļas tēma ir Green jobs for a greener future”. Kampaņas ietvaros visā Eiropā, tostarp arī Latvijā, notiek dažādas “Zaļās nedēļas” aktivitātes. Informāciju par aktivitātēm var atrast sociālajos tīklos Facebook un Twitter, izmantojot tēmturi #EUGreenWeek.

Zaļās nedēļas kampaņu organizē Eiropas Komisijas Vides ģenerāldirektorāts. Šī gada kampaņa fokusējas uz “zaļu” darba iespēju radīšanu, dažāda veida jaunu un inovatīvu “zaļo” paņēmienu apguvi, ieviešanu un popularizēšanu visā Eiropā, tādējādi sekmējot ekonomiski un sociāli ilgtspējīgu izaugsmi dažādās jomās.
Plašāka informācija par kampaņu http://www.eugreenweek.eu/

Plašāka informācija par Saulkrastos ieteicamajiem “zaļajiem” apsaimniekošanas pasākumiem skatāma projekta “LIFE Ekosistēmu pakalpojumi” mājas lapā, sadaļā “Vides dizaina objekti Saulkrastos”. Skatīt dokumentu “Pilotteritorijas koncepcija”.

Talka tika organizēta Eiropas Savienības LIFE programmas LIFE13 ENV/LV/000839 projekta “Ekosistēmu un to sniegto pakalpojumu novērtējuma pieejas pielietojums dabas daudzveidības aizsardzībā un pārvaldībā” (LIFE Ekosistēmu pakalpojumi) ietvaros sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu. Projektu “LIFE Ekosistēmu pakalpojumi” līdzfinansē Eiropas Savienība un Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija.

Kontaktinformācijai: Rita Arāja
Projekta sabiedrisko attiecību speciāliste; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; tel.: +371 28262608

http://ekosistemas.daba.gov.lv

https://www.facebook.com/ekosistemas      

 https://twitter.com/ekosistemaslv

Ecosys

Parka apmeklētājiem

Life Banner

Notikumu kalendārs

Projektu līdzfinansē

LIFE 1
Latvijas vides aizsardzibas fonda administracija 200
NATURA 1

 

Partneri

DAP
RDPAD 1
CARNIKAVA 1
BALTIJAS KRASTI 1
 
© 2019 Nature Park "Piejūra"