• sl6
  • sl8
  • sl3
  • sl4
  • sl2

Jaunumi

Kūlas ugunsgrēkā Daugavgrīvā dabas parkam "Piejūra" radīts pamatīgs kaitējums

Daugavgrīva 13.05.2018Atnākot pavasarim, sākas aktīva cīņa ar kūlas dedzinātājiem, tāpēc vēršam uzmanību, ka sausās zāles dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība.
13.aprīļa niedrāju un piejūras zālāju degšana Daugavgrīvā dabas parkā “Piejūra” nav saistāma ar kūlas dedzināšanu kā teritorijas apsaimniekošanas veidu. Tas ir nesaimnieciskuma rezultāts un vandālisms gan attiecībā pret dabu, gan pret cilvēkiem. 

Dabas aizsardzības pārvalde norāda, ka regulāra dedzināšana negatīvi ietekmē augsnes auglību, ar laiku izzūd gan retās, gan tikai dabiskajiem zālājiem raksturīgās augu sugas, samazinās arī dabas estētiskā vērtība. Biežā zālāju izdegšana veicina invazīvo augu sugu izplatīšanos. Sadegot organiskajām vielām, rodas mēslojums, kas dabiskiem zālājiem nav nepieciešams.

Dedzināšana nodara arī kaitējumu cilvēkam, jo apkārtējā vidē nonāk izmeši un smaka.
Niedrāju dedzināšana iznīcina Rīgas Domes rūpes daudzu gadu garumā, uzturot pārplūstošo niedrāju un aizaugošo piejūras lagūnu bioloģisko vērtību.
Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem pret dabu, līdzcilvēkiem un sevi un nededzināt pērnā gada zāli. Savukārt, ja šāds gadījums tiek pamanīts, lūdzam nekavējoties informēt ugunsdzēsējus. Pamanot kūlas ugunsgrēku, jāzvana VUGD uz tālruņa numuru 112 un jānorāda precīza adrese vai pēc iespējas precīzāk jāapraksta vieta, kur izcēlies ugunsgrēks.

Parka apmeklētājiem

Life Banner

Notikumu kalendārs

Projektu līdzfinansē

LIFE 1
Latvijas vides aizsardzibas fonda administracija 200
NATURA 1

 

Partneri

DAP
RDPAD 1
CARNIKAVA 1
BALTIJAS KRASTI 1
 
© 2020 Nature Park "Piejūra"