• sl3
  • sl6
  • sl4
  • sl2
  • sl8

Jaunumi

Iesaisties svešzemju augu sugas Tatārijas salāts izplatības ierobežošanā dabas parkā “Piejūra”

Tatarijas salats

Lai Rīgas līča piekrasti atbrīvotu no invazīvajām svešzemju augu sugām, projekta LIFE CoHaBit komanda kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldi organizē dabas parka “Piejūra” kāpu zonas sakopšanas talku.

Kad – Ceturtdien, 9. jūlijā, no plkst. 10.30 līdz 15.00.

Kur? – Vakarbuļļu pludmalē.

Ko darīsim? – ierobežosim invazīvās svešzemju augu sugas Tatārijas salāta (Lactuca Tatarica) izplatību pludmales kāpu zonā. 

NĀC TALKĀ ARĪ TU!

Iepriekšēja pieteikšanās līdz 8. augustam, pieteikumu lūdzam sūtīt uz : Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Invazīvās augu sugas rada lielus un ātri pieaugošus draudus Eiropas dabiskajai bioloģiskajai daudzveidībai. Augi, kas ieceļo jaunā, nepazīstamā vidē, var nomākt vietējo floru vai faunu un kaitēt videi un tie tiek saukti par “invazīvajām sugām”.

Tieši tāds ir Tatārijas salāts, kura dabiskais izplatības areāls ir stepes josla Eirāzijā, kur tas aug upju krastos, stepēs un uz sāļainām augsnēm. Suga ir izturīga pret sausumu un sāli, tāpēc ir iemīļojusi sausos un smilšainos, jūras piekrastes biotopus. Latvijā visvairāk tas sastopams Pierīgas pusē.

Ieraugot augu ar gaiši violetiem ziediņiem,

parka apmeklētāji dažkārt priecājas par tā skaistumu,

jo nezin, ka tā ir invazīva suga,

kurai nevajadzētu atrasties mūsu piekrastē.

Nepieciešami kontroles un uzraudzības pasākumi,

lai nepieļautu Tatārijas salāta turpmāku izplatību.

 Izplatiba1Tatārijas salāta izplatība Latvijā. Aktuālo atradņu izvietojums Latvijas ģeobotāniskajā tīklā, situācija uz 2015*.

 

 

 

 

 

 

Pulcēšanās vieta– automašīnu stāvvieta Vakarbuļļu pludmalē, Rīga 

Laiks: plkst.: 10:30

Nokļūšana: izmanto sabiedrisko transportu – 3 un 36 autobuss, pietura Vakarbuļļi: https://www.riga.lv/lv/news/uz-pludmali-ar-sabiedrisko-transportu-detalizeta-transporta-karte?9132

Talkas vietas koordinātes: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?ll=57.02428871470127%2C23.968198302056862&z=15&mid=1snR6DJYiNWZpqBPDgvjTTL6VWfn4nDa0

Uz talku ieteicams: ģērbties laika apstākļiem atbilstošā darba apģērbā. Ieteicams līdzi ņemt darba cimdus un ūdeni Pasākuma laikā paredzēta kopīga zupas baudīšana.

 Talka notiks projekta LIFE CoHaBit iniciatīvas “Saudzēsim kāpas” ietvaros. Plašāka informācija par iniciatīvu, veicamajiem darbiem un teritorijām meklējama projekta mājaslapā vietnē: www.dabasparks.lv.

Seko līdzi:

Facebook vietnē: https://www.facebook.com/dabasparkspiejura/

Twitter vietnē: https://twitter.com/DPiejura

logo-life-1.png

Talka tiek organizēta LIFE CoHaBit (Nr. LIFE15 NAT/LV/000900) „Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā “Piejūra”” projekta ietvaros, kas tiek ieviests ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas finansiālu atbalstu.

https://www.daba.gov.lv/public/lat/dabas_aizsardzibas_plani/dati1/invazivas_sugas/ (skat. Invazīvās augu sugas Tatārijas salāts aprakstu)

Parka apmeklētājiem

Life Banner

Notikumu kalendārs

Projektu līdzfinansē

LIFE 1
Latvijas vides aizsardzibas fonda administracija 200
NATURA 1

 

Partneri

DAP
RDPAD 1
CARNIKAVA 1
BALTIJAS KRASTI 1
 
© 2019 Nature Park "Piejūra"