• sl6
  • sl4
  • sl3
  • sl8
  • sl2

Jaunumi

LIFE CoHaBit projekta pārstāvji gūst pieredzi Kuršu kāpu nacionālajā parkā

  Kopbilde27. un 28. septembrī projekta “Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā “Piejūra”” (LIFE CoHaBit) pārstāvji viesojās Lietuvā, Kuršu kāpu nacionālajā parkā, lai dalītos pieredzē, īstenojot uz vides aizsardzību un atjaunošanu vērstus projektus, kā arī lai smeltu jaunas zināšanas, iepazīstot lietuviešu kolēģu pieredzi krasta erozijas mazināšanas darbos.

27.septembrī projekta vadošais partneris prezentēja projektu LIFE CoHaBit kopumā, kā arī ieskicēja un aktualizēja vizītes mērķi un uzdevumus. Kuršu kāpas nacionālā parka administrācijas darbinieki dalījās pieredzē ar saviem, jau īstenotiem LIFE projektiem, kā arī citiem mazāka mēroga projektiem, kas orientēti uz piekrastes biotopu aizsardzību Kuršu kāpu nacionālajā parkā.  28. septembrī notika lauka vizīte dažādās parka teritorijās, tai skaitā dabas rezervātā (Naglių strict nature reserves), kurā sistemātiski notiek pelēko kāpu apsaimniekošanas aktivitātes, kā arī regulāri tiek īstenoti krasta erozijas mazināšanas darbi.

Praktiskie darbi tiek veikti pēc metodēm, kas laika gaitā slīpētas un pilnveidotas vairāk kā 200 gadu garumā. 

Viens no projekta LIFE CoHaBit mērķiem ir Eiropas Savienības nozīmes piekrastes biotopu un sugu aizsardzības un atjaunošanas pasākumu ieviešana dabas parka “Piejūra” teritorijā izvēlētās demonstrācijas vietās, izmantojot videi draudzīgu metožu kopumu, un šīs vizītes laikā bija iespēja iepazīties ar ilgstoši pārbaudītu pieredzi, kas tiek izmantota kaimiņvalstī. Vizītē piedalījās ļoti plaša spektra speciālisti, kuru darbs saistīts ar attiecīgo jomu - gan projekta vadītāji, gan sugu un biotopu eksperti, monitoringa speciālisti, kā arī praktisko darbu veicēji, apsaimniekotāki. Tas kopumā ļauj cerēt uz pozitīvu pieredzes pārnešanu īstenojot krasta erozijas mazināšanas darbus dabas parka “Piejūra” teritorijā.

 

logo life 1

Vairāk informācijas:

FB   

   https://www.facebook.com/dabasparkspiejura/?fref=ts


Twitter
 

https://twitter.com/DPiejura

 DPPiejura  

http://www.dabasparkspiejura.lv

 

Projekts LIFE CoHaBit (Nr. LIFE15 NAT/LV/000900) „Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā “Piejūra”” tiek ieviests Eiropas Komisijas LIFE programmas finansējuma ietvaros, finansiāli to atbalsta arī Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija.

Parka apmeklētājiem

Life Banner

Notikumu kalendārs

Projektu līdzfinansē

LIFE 1
Latvijas vides aizsardzibas fonda administracija 200
NATURA 1

 

Partneri

DAP
RDPAD 1
CARNIKAVA 1
BALTIJAS KRASTI 1
 
© 2020 Nature Park "Piejūra"