• sl6
  • sl2
  • sl4
  • sl8
  • sl3

Jaunumi

Spraigas diskusijas sanāksmē par Jūrasleju pļavām

Jurasleju plavas 6778 13. februārī Novadpētniecības muzejā tika organizēta sanāksme, kur tikās Nodibinājuma “Latvijas Dabas fonds” (LDF) un Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti ar Carnikavas novada pašvaldības pārstāvjiem, Jūrasleju pļavu zemes īpašniekiem un citiem novada iedzīvotājiem, interesentiem. Sanāksmes mērķis – tiekoties ar zemes īpašniekiem pārrunāt jautājumus par Jūrasleju pļavu aizsardzību un apsaimniekošanu, kā arī informēt par LDF ierosinājumu Jūrasleju pļavas iekļaut dabas parka “Piejūra” teritorijā.

Sanāksme bija plaši apmeklēta, aktīvi tika diskutēts par Jūrasleju pļavu potenciālo attīstību. Kā balansēt dabas aizsardzības un tūrisma intereses? Kā respektēt un ņemt vērā zemes īpašnieku ieceres attiecībā uz sev piederošiem īpašumiem? Vai Jūrasleju pļavu iekļaušana dabas parkā “Piejūra” būs ieguvums zemju īpašniekiem, kā uz viņiem attieksies dabas parka ierobežojumi? Kā notiek teritorijas iekļaušana aizsargājamā teritorijā un kādus fondus iespējams izmantot bioloģiski vērtīgo zālāju atjaunošanai un apsaimniekošanai? 

Vēlamies teikt paldies sanāksmes apmeklētājiem, kas pauda savus viedokļus. Tas ļāva iepazīties ar zemes īpašnieku dažādajiem viedokļiem attiecībā uz savu zemes gabalu apsaimniekošanu nākotnē un secināt, ka Jūrasleju pļavu pievienošana dabas parkam nebūs ātrs un vienbalsīgs lēmums. Lai turpinātu kopīgi plānot šīs teritorijas nākotni, tika nolemts pavasarī kopā ar vides ekspertiem doties lauka vizītē apsekojot Jūrasleju pļavas, lai jau 2019.gada maijā tiktu publiskai apspriešanai nodota dabas aizsardzības plāna pirmā redakcija.

Informējam, ka aktuālos jautājumus par Jūrasleju pļavām var uzdot jaunā dabas aizsardzības plāna dabas parkam “Piejūra” izstrādātajiem: Nodibinājums “Latvijas Dabas fonds”, plāna izstrādes vadītājai Ilzei Priedniece, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Atgādinām: lai saudzētu Dabas parka “Piejūra” vērtības, Carnikavas novadā tiek īstenots Eiropas Savienības (ES) un Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas līdzfinansēts projekts “Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā “Piejūra””, kura mērķis ir uzlabot piekrastes biotopu kvalitāti, projekta nr. Nr.LIFE15NAT/LV/000900. Projekta ietvaros galvenā aktivitāte ir dabas aizsardzības plāna izstrāde dabas parkam “Piejūra”, ko izstrādā “Latvijas Dabas fonds”. Paredzēts, ka jaunais plāns stāsies spēkā nākamajā gadā.

Logo rinda1

 

Parka apmeklētājiem

Life Banner

Notikumu kalendārs

Projektu līdzfinansē

LIFE 1
Latvijas vides aizsardzibas fonda administracija 200
NATURA 1

 

Partneri

DAP
RDPAD 1
CARNIKAVA 1
BALTIJAS KRASTI 1
 
© 2020 Nature Park "Piejūra"